Sp1

Internetowy Teatr dla szkół

18 marca w ramach projektu Internetowy Teatr TVP dla szkół uczniowie klas czwartych obejrzeli baśń muzyczną pt. ,,Kot w butach”  w reżyserii Michała Rosińskiego wystawianą przez Gliwicki Teatr Muzyczny.

Baśń ,,Kot w butach” znana jest wszystkim dzieciom. Młynarczyk Janek zakochuje się w córce Młynarzowej – Małgosi. Niestety wkrótce Młynarzowa wygania Janka z młyna, który opuszcza go wraz z zaczarowanym Kotem. Wyruszają oni w podróż do bajkowego lasu, gdzie przeżywają niezwykłe przygody, poznają nowych przyjaciół. Wkrótce Janek dzięki pomocy Kota i Pumy wraca do młyna, poślubia ukochaną Małgosię i jak to zwykle w baśniach bywa, wszystko kończy się szczęśliwie. Widzowie mogli także posłuchać wesołych piosenek w wykonaniu sympatycznych bohaterów, podziwiać malowniczą scenografię, a także zaprojektowaną przez Adama Kiliana specjalnie do przedstawienia kurtynę.                                                                                        Baśń muzyczna ,,Kot w butach” otrzymała w 2004 r. ZŁOTĄ MASKĘ za najlepsze przedstawienie dziecięce.

Iwona CedroSkip to content