Sp1

Ia i Ib z wizytą w Ogrodzie Dendrologicznym

21 października uczniowie z klasy Ia oraz Ib wybrali się na wycieczkę do Ogrodu Dendrologicznego w Przelewicach. Po ogrodzie oprowadziła nas pani przewodnik, która w bardzo interesujący sposób opowiadała o roślinach, które kolejno oglądaliśmy. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od przejścia przez Ogród Japoński, następnie podziwialiśmy okazy drzew i krzewów pochodzących z Ameryki. Dzieci zwróciły szczególną uwagę na kasztanowca z jadalnymi kasztanami. Każdy z uczniów miał okazję znaleźć w trawie owoc tego ciekawego drzewa.

Kolejnym etapem naszej wycieczki była wizyta w laboratorium chemicznym. Na wstępie odwiedziliśmy laboratorium gdzie badana jest gleba. Następnie przeszliśmy do laboratorium chemicznego, w którym wykonuje się doświadczenia – ten etap wycieczki cieszył się u dzieci największym powodzeniem i zainteresowaniem. Pan chemik za pomocą różnych odczynników chemicznych pokazał nam kilka doświadczeń jak np.: „Lokomotywa”, „Magia kolorów” itp.

Ostatnim odcinkiem naszej wycieczki było ognisko i pieczenie kiełbasek, które potem z apetytem zjedliśmy. Nie zabrakło również czasu na wspólną zabawę oraz integrację klas.

Zadowoleni oraz pełni wrażeń i nowych doświadczeń wróciliśmy do Choszczna.

Joanna Kobylska
Celina SłupeckaSkip to content