Góra Grosza

4 grudnia zakończyliśmy akcję Góra Grosza, organizowaną corocznie przez Towarzystwo Nasz Dom. Cała inicjatywa ma na celu pomoc dzieciom z zawodowych rodzin zastępczych, rodzinnych domów dziecka, domów dla dzieci i innych placówek opiekuńczo – wychowawczych.

Akcja cieszyła się w tym roku wyjątkowym powodzeniem. Jeszcze nigdy nie udało się zebrać w naszej szkole tyle monet, jest ich aż 31 166 sztuk (835 zł i 1,53 euro) ! Dzięki wielkiej uprzejmości pracowników banku GBS w Choszcznie, Pani Sylwii i Pana Roberta, mieliśmy możliwość przeliczenia pieniędzy przez specjalistyczne maszyny. Gdyby nie ta pomoc, przeliczenie wszystkich monet zajęłoby nam pewnie duuuużo więcej czasu, nie jedno popołudnie.

Poniżej zestawienie poszczególnych monet.

1 gr – 17 218

2 gr – 7911

5 gr – 4535

10 gr – 882

20 gr – 431

50 gr – 111

1 zł – 23

2 zł – 5

5 zł – 3

Temu niezwykłemu przedsięwzięciu towarzyszył klasowy konkurs na uzbieranie jak największej ilości pieniędzy. Bezapelacyjnie wygrała klasa IV d. Pogratulować można również uczniom klas pierwszych, które bardzo mocno zaangażowały się w zbiórkę monet i pokazały, że umieją się dzielić.

Dziecięce  decyzje o wrzuceniu monet do puszki są wyrazem empatii i otwartości.  Cieszymy się, że tacy mądrzy uczniowie, którym nie obca jest bezinteresowność i wielkie serce, chodzą do Jedynki.

Opiekun SU – Olga Taratajcio