Sp1

Gazetka Szkolne Wieści w Kurierze Szczecińskim

gazetka W ubiegłym tygodniu (czwartek 17 kwietnia) w Kurierze Szczecińskim ukazał się dodatek Szkolny Pulitzer w całości poświęcony naszej gazetce Szkolne Wieści. W dodatku zaprezentowane zostały artykuły napisane przez uczniów naszej szkoły. Artykuły te to efekt całodniowych warsztatów dziennikarskich zorganizowanych przez „Szkolne Wieści”, gazetkę redagowaną i wydawaną przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Choszcznie, pracujących pod opieką pani Ewy Bednarz. W warsztatach uczestniczył redaktor Kuriera pan Bogdan Twardochleb. Zapraszamy do lektury wersji elektronicznej tych tekstów, zamieszczonych na stronie internetowej Kuriera Szczecińskiego. Papierowe wydanie gazety dostępne jest w naszej bibliotece szkolnej.

Moje miasto lubię w całości Moje miasto lubię w całości – wywiad Filipa KACPRZAKA (kl. VI d, redaktor naczelny „Szkolnych Wieści”)

Choszczno mojej babci – wywiad Filipa KACPRZAKA (kl. VI d)

Znamy swoje miasto Znamy swoje miastoNikola ŁAKOTKA (kl.VI d) i Weronika JANDY (kl.VI d)

Pomnik Carla Sonnenburga Pomnik Carla Sonnenburga – Hanna ZIENDA (kl. V a)

 

Nierozwiązana zagadka Nierozwiązana zagadka Hanna ZIENDA i Martyna NIECZYSTA (kl. V a) i Weronika JANDY i Nikola ŁAKOTKA (kl. VI d)

Maria Dąbrowska uwielbiała spacery  Maria Dąbrowska uwielbiała spacery Martyna NIECZYSTA i Mateusz GAWLIK (kl. V a)

Sięgam też poza granice Sięgam też poza granice – wywiad Hanny ZIENDY (kl. V a)

 

O działaniach szkolnej gazetki opowiada redaktorowi Kuriera dyrektor szkoły

 Skip to content