Sp1

Dzień Aktywności Fizycznej :)

#UczęNieZadaję 

Zmęczeni siedzeniem przed komputerem? Macie już troszeczkę dość nauczania zdalnego – i to nie tylko uczniowie, ale i nauczyciele? Oto propozycja oderwania się od fotela! Niech piątek, 20 marca będzie w naszej szkole Dniem Aktywności FIzycznej! Wykonajmy kilka zadań ruchowych, by rozprostować kości i zrobić coś dla swojego zdrowia i kondycji! Oczywiście nie wszystko na raz – stopniowo, jak u Alfreda Hitchcocka zaczynamy od trzęsienia ziemi, a potem pozwalamy, by napięcie stopniowo rosło…

godz. 10.00 – mocne uderzenie na początek dnia: STEP TEST HARVARDZKI  (zmodyfikowany)

Na pewno każdy w domu ma jakieś podwyższenie, na które da radę wejść i z którego da się zejść. STEP TEST polega na tym, aby wchodzić i schodzić ze stopnia przez określony czas. Tempo wchodzenia to 30 wejść i zejść w czasie minuty (cykl wejście – zejście zabiera 2 sekundy), a czas całkowity wykonania zależy od kondycji ćwiczących. Stopień ma mieć wysokość około 50 cm (jeśli w domu nie ma nic tej wysokości – może być niższy – ważne, żeby był stabilny, np. kanapa). My ustalimy sobie czas próby na 3 minuty, czyli 90 wejść i zejść (spacer na 5 piętro). Obowiązkowo po zakończeniu próby należy zmierzyć sobie tętno, a jeśli ktoś zamierza w ten sposób poprawiać swoją kondycję pomiary tętna może okresowo (co 4 – 7 dni) zapisywać w tabeli. Wyniki na pewno ulegną polepszeniu!

godz. 11.00 – coś dla fanów sprzątania i gier drużynowych: RZUCANIE KULKAMI PAPIERU DO KOSZA NA ŚMIECI Z ODLEGŁOŚCI 2 METRÓW 

Każdy ma w swoim domu, pokoju jakieś niepotrzebne papiery, gazety, ulotki reklamowe. Oczywiście wiemy, że znaleźć się one powinny w pojemnikach na papier (wkracza segregacja odpadów…). Zróbmy z tego zabawę! Ulotki, kartki czy inne papierowe odpady zgniećmy, uformujmy kule i zróbmy “konkurs rzutów do kosza”! Oddajemy 20 rzutów za każdym razem podliczając swój wynik. Oczywiście zabawę można modyfikować – rzucamy tylko prawą ręką, tylko lewą, na zmianę prawą i lewą… Znajdą się tacy, którzy będą chcieli swoje osiągnięcia poprawiać, a przecież papierowe kulki mogą być używane wielokrotnie! Oczywiście możecie wciągnąć do zabawy rodziców (nauczyciele swoje dzieci)i! Na pewno znajdą się tacy, u których odezwie się “żyłka hazardzisty” i będą chętni spróbować swoich sił w konfrontacji z Wami!

Kto chętny niech nagra filmik i prześle – najefektowniejsze możemy zamieścić na szkolnym facebooku!

godz. 12.00 – spacer ze zwierzakami: ANIMAL FLOW

W obliczu pandemii wirusa w koronie znaleźliśmy się w sytuacji, gdzie nie zawsze możemy wyjść na spacer z ulubionym zwierzakiem. Mike Fitch, twórca Global Bodyweight Training, trener z wieloletnim doświadczeniem wprowadzi was w świat budowy sylwetki z wykorzystaniem “zwierzęcych ruchów”, bardzo popularnej metody na całym świecie. Trener Mike proponuje 4 podstawowe ćwiczenia, które można wykonać w domu. Jego sugestią jest wykonywanie 10 – 20 powtórzeń w serii. A ilość serii?… No cóż… Aby spróbować, na początek – jedna, dwie… Aby osiągnąć jakiś cel (smukłą sylwetka, sprężyste mięśnie i znikoma ilość tkanki tłuszczowej) – należy ćwiczyć w taki sposób, aż dojdzie się do momentu tak zwanego “wyjścia ze strefy komfortu”, czyli aż zaboli. I to powtarzać w cyklach dziennych (7 razy w tygodniu), dwudniowych (3 – 4 razy w tygodniu)… Cykliczność zależy już od możliwości czy chęci indywidualnych. Jednak by ćwiczenia wykonywać właściwie proponuję obejrzeć film instruktażowy (TUTAJ), gdzie sam Mistrz wyjaśni i zademonstruje jak należy postępować. 

W razie konieczności link: https://www.youtube.com/watch?v=FKuKpDVQ-lY

Głęboko wierzymy, że zaprezentowane elementy ruchowe wzbogacą Waszą aktywność, dodadzą coś do asortymentu ćwiczebnego i sprawią, że nie będzie wymówki dla aktywności ruchowej przy złej pogodzie. 

GORĄCO ZACHĘCAMY DO WCIĄGNIĘCIA W ZABAWĘ RODZICÓW!!!

Ze sportowym pozdrowieniem

A. Wels i R. ŁykoSkip to content