Sp1

Dzielmy się radością

Tegoroczne przedstawienie jasełkowe odbyło się w „życzliwych” dla Jedynki progach Choszczeńskiego Domu Kultury. Cała społeczność uczniowska zgromadzona w sali widowiskowej z zaciekawieniem obserwowała co też przygotowali ich koledzy i koleżanki.

Historię narodzenia Jezusa Chrystusa opowiedziano już na wiele sposobów i przez wielu wybitnych artystów, ale nasi uczniowie zaprezentowali ją w nowej odsłonie. Tym razem rdzenni mieszkańcy kontynentów poszukiwali narodzonego Dziecięcia, niosąc dla niego dary. Aktorzy z wielkim zaangażowaniem wygłaszali swe kwestie i wcielali się w grane przez siebie postaci, natomiast chórzyści jak „aniołowie”:) wyśpiewywali kolędy Narodzonemu.

Świąteczne życzenia złożyła pani dyrektor Krystyna Górecka, pan Sylweriusz Natkaniec, ksiądz proboszcz Andrzej Lemieszko. Nie zabrakło także funkcjonariusza KPP pana Jakuba Zaręby, który przypomniał zasady postępowania z petardami oraz zasady bezpieczeństwa podczas świątecznej przerwy.

Na scenie podziwialiśmy aktorów i chórzystów z klas: IIb, IId, IIIc, IIId, Vb, VIa, VIb, VIc. W tym roku do chóru włączyli się także nauczyciele. Uczniowie byli przygotowywani przez panią Tatianę Skrzypiec, panią Renatę Sobiech, panią Małgorzatę Walendzik.

 

W imieniu organizatorów serdecznie dziękujemy:

pani Małgorzacie Kozłowskiej, dyrektorowi CHDK, za udostępnieie sali

rodzicom za wsparcie i przygotowanie strojów

pani Danucie Pałce, pani Helenie Banaś, pani Brygidzie Gębarskiej, pani Wiolettcie Woś za przygotowanie dekoracji  🙂

 

Po przedstawieniu społeczność uczniowska wzięła udział w happeningu związanym z konkursem w którym bierzemy udział. Owoce ufundowała Rada Rodziców, wręczył pan S. Natkaniec wspólnie z panią Bożeną Kulwikowską i panią Barbarą Walczak.

Wesołych Świąt:)

Zapraszamy do galerii zdjęć:)

 Skip to content