Sp1

Dni Świadomości Dysleksji

Dobiega końca Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji 05-11.10.2020r. pod hasłem: „Dysleksja inspiruje do (nie)zwykłych działań”.

W naszej szkole obchodzimy Dni Świadomości Dysleksji 8-9.10.2020r.

W tych dniach uczniowie zostaną zapoznani przez wychowawców z propozycjami, opracowanymi przez panią K. Wodnicką – Sałacińską, ułatwiającymi pracę osób z dysleksją, a także przydatnych w codziennym uczeniu się. Uczniowie młodsi wykażą się w rysowaniu oburącz, wysłuchają baśni J. Ch. Andersena, wykonają ćwiczenia i „masażyk rączek”, wykonają ćwiczenia z zakresu kinezjologii edukacyjnej. Uczniowie klas starszych poznają sławnych dyslektyków (prezentacja), wykonają pracę plastyczną pt. „Mój talent”, zilustrują trudność ortograficzną np. stół, wiewiórka, wykonają ćwiczenia z zakresu kinezjologii edukacyjnej. 

Życzymy udanej zabawy 🙂

Zapraszamy do galerii zdjęć 🙂Skip to content