Sp1

Czytam sobie w bibliotece – II c

Tak pisze o nas Miejska Biblioteka Publiczna w Choszcznie, a podziękowanie od Pani Dyrektor Anny Lewickiej sprawiło nam ogromną radość.

„W grudniu chwaliliśmy się, że nasza biblioteka, a dokładnie jej Filia Publiczna została laureatem ogólnopolskiego konkursu „Czytam sobie w bibliotece. Moje miejsce – moja wolność!”. Dzisiaj, nagrodę, którą z tego tytułu otrzymaliśmy, pokazaliśmy uczniom klasy IIc Szkoły Podstawowej Nr 1 w Choszcznie. Dlaczego akurat tym drugoklasistom? – To oni brali udział w nagrodzonych zajęciach, bez nich, nie byłoby tych wszystkich książek – komentuje Izabela Szczyż, kierująca opisywaną filią. Przy okazji prezentacji, bibliotekarka wspólnie z uczniami przeczytała książkę autorstwa Natalii Fiedorczuk – Cieślak „Koronkowa parasolka z Gdyni. Opowieść o mieście”. A następnie przechodząc do opowieści związanych z historią naszego Choszczna, zamieniła pomieszczenie szkolne w pracownie architektoniczną. Mali architekci korzystając z przygotowanych wcześniej piktogramów przedstawiających: budynki, place zabaw, czy parki, zaprojektowali nową mapę Choszczna – miasta z mnóstwem zieleni oraz miejsc do odpoczynku i zabawy”.

Helena Banaś

Zapraszamy do galerii zdjęć:)Skip to content