Sp1

Comenius „Ciekawe zakątki Europy”

W ubiegłym  tygodniu zostali wyłonieni zwycięzcy gry dydaktycznej – „Ciekawe zakątki Europy”  osadzonej w projekcie Comenius.

Uczniowie w szkołach partnerskich z  Polski, Danii, Turcji, Holandii, Włoch i Słowacji  odbywali wirtualną wędrówkę po ciekawych zakątkach tych krajów.  Przez cały rok uczniowie pobierali z platformy projektowej zadania matematyczne,  przyrodniczo – geograficzne oraz językowe, a następnie prezentowali swoje rozwiązania.  Zadania były konstruowane tak, aby możliwe było wykorzystanie metody sytuacyjnej, symulacyjnej oraz inscenizacyjnej. Głównym celem  gry edukacyjnej było rozpowszechnianie innowacyjnego podejścia  w procesie zdobywania wiedzy poprzez doświadczenie, myślenie analityczne, syntezę, wyciąganie samodzielnych wniosków i ewaluację.

Zwycięzcami gry edukacyjnej są:  Sandra Górska  i Zofia Kucharska z VIc  oraz Daria Wolniak, Julia Gąsiewicz, Zuzanna Podlas, Szymon Fidos i Bartosz Kłodawski z VI a.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

Na zwycięzców czeka nagroda. W dniach 19 -23 maja wezmą udział w warsztatach ekologicznych w Tatrach polskich i słowackich. Będą to warsztaty międzynarodowe z udziałem 71 uczniów i nauczycieli ze szkół partnerskich. Każdy z uczestników będzie mógł podziwiać jeden z najpiękniejszych zakątków Europy – Tatrzański Park Narodowy – Rezerwat Biosfery UNESCO. Wirtualna wędrówka zamieni się w rzeczywistą.

Bożena KoronowiczSkip to content