Sp1

3 miejsce dziewcząt w Pucharze ORLIKA

W poniedziałek, 14 września na ORLIKU przy ul. Obrońców Westerplatte odbyły się eliminacje w kategorii U-14 dziewcząt w ramach VI Edycji Turnieju ORLIKA o Puchar Premiera RP. Oczywiście w turnieju nie mogło zabraknąć reprezentacji naszej szkoły, która w rywalizacji ze swoją imienniczką z Suliszewa oraz SP Sławęcin zajęła trzecie miejsce!

Turniej zaczął się od pojedynku dwóch „Jedynek”. Nasza drużyna w pierwszym meczu stanęła w szranki z podopiecznymi pana Andrzeja KOZANECKIEGO. Nasze dziewczęta walczyły bardzo dzielnie, ale szwankowała skuteczność w sytuacjach podbramkowych. Rywalki z kolei myliły się rzadko i szybko wyszły na prowadzenie 3:0. Nadzieje w nasze serca wlała Zuzia MICHALAK, która pięknym strzałem zza pola karnego pokonała bramkę rywalek i zmniejszyła straty do dwóch goli! Niestety radość po golu trwała zbyt długo i… dziewczęta zapomniały o obronie, co skrzętnie wykorzystały przeciwniczki pokonując desperacko interweniującą strzegącą naszej bramki Agatę SIEŃKO i znów różnica bramek wynosiła trzy. Wynik 1:4 utrzymał się do przerwy. Po przerwie Dziewczęta zaczęły od poprawienia gry w obronie. Rywalki długo nie mogły przejść naszych „zasieków”, a fenomenalne interwencje naszego bloku defensywnego, który oprócz Agaty SIEŃKO tworzyły Julia SKRZYPIEC, Olimpia JASTRZĘBSKA, Jagoda BACZYŃSKA, Zuzia JEZIERSKA i Gosia JASIEWICZ niweczyły wysiłki suliszewianek. Jednak od niweczenia do zniechęcania droga bardzo daleka… Przekonały się o tym nasze reprezentantki, gdy po kilku ciekawych akcjach naszej drużyny zakończonych strzałami Julii SKRZYPIEC, Amelki GOŁAWSKIEJ i Oliwii GRADYS nadzialy się na zabójczy kontratak, po którym wynik brzmiał 1:5. W międzyczasie trzy groźne strzały oddała Oliwia WATKOWSKA, ale alboo były minimalnie niecelne, albo pewnie wyłapywała je golkiperka SP1 Suliszewo. Rywalki jeszcze dwukrotnie pokonały naszą bramkarkę, a wynik spotkania na 2:7 ustaliła Oliwia GRADYS, która wykorzystała wspaniałe podanie Gosi JASIEWICZ i w sytuacji sam na sam nie dała żadnych szans bramkarce. W pierwszym meczu nasza reprezentacja uległa 2:7.

W kolejnym meczu nasze dziewczęta stanęły naprzeciw reprezentacji SP Suliszewo – drużyny, która w maju była bliska zdobycia tytułu Mistrzyń Powiatu (w finale uległa po rzutach karnych SP Recz)! Jak na wicemistrzynie przystało podopieczne pana Marka PLUTY postawiły nam twarde warunki aplikując w każdej połowie po cztery bramki i zwyciężając 8:0! Mimo wysokiej porażki nasze reprezentantki pokazały kilka ciekawych zagrań i stworzyły parę groźnych okazji, po których bramkarka ze Sławęcina zmuszona była do pokazania pełni swych umiejętności.

Najważniejsze jednak, że dziewczęta mimo utraty sporej ilości goli nie poddawały się i parły do przodu! A fakt, że na ich twarzach pojawiał się uśmiech pokazał, że porażki nie są dla nich straszne, a dobra zabawa liczy się przede wszystkim! Zmęczone, ale uśmiechnięte, bo w każdym meczu dały z siebie wszystko. Odebrały srogą lekcję, ale nie załamały się! To dobrze rokuje na przyszłość. Warto dodać, że w ostatnim meczu SP Sławęcin pokonała SP1 Suliszewo 5:1 i to podopieczne pana Marka PLUTY awansowały do kolejnej rundy. Oczywiście serdecznie gratulujemy zwyciężczyniom i życzymy powodzenia!

Nasza reprezentacja wystąpiła w składzie:
Jagoda BACZYŃSKA, klasa 6a
Zuzanna MICHALAK, klasa 6a
Agata SIEŃKO, klasa 6a
Julia SKRZYPIEC, klasa 6a
Oliwia WATKOWSKA, klasa 6a
Amelia GOŁAWSKA, klasa 6b
Oliwia GRADYS, klasa 6b
Małgorzata JASIEWICZ, klasa 6b
Olimpia JASTRZĘBSKA, klasa 6c
Zuzanna JEZIERSKA, klasa 6c
Wiktoria KAMAĆ, klasa 6c

Artur Wels

Poniżej galeria zdjęć z turnieju.

 Skip to content