Zajęcia przyrodnicze w DPN

16 kwietnia w ramach projektu Przystanek Bałtyk, uczniowie z klas 1 a i 1 b uczestniczyli w  zajęciach przyrodniczych, które odbyły się w Drawieńskim Parku Narodowym.

Pierwszoklasiści idąc wraz z panią przewodnik ścieżką dydaktyczną Barnimie, podziwiali bioróżnorodność gatunków flory i fauny parku. Widzieli pięknie kwitnące dywany zawilców, miodunek, złocieni i przylaszczek. Niemal na każdym kroku obserwowali ślady działalności bobrów. Poznali także innych mieszkańców tych terenów. Są to: wydry, bieliki, nietoperze, zimorodki. Usłyszeli odgłosy wydawane przez sójkę.

Uczniowie dowiedzieli się, że lasy nad Drawą są lasami naturalnymi, które powstały bez ingerencji człowieka. Widziały wije, ślimaki, mrówki – mieszkańców próchniejących i martwych drzew.

Wyjazd był ciekawym doświadczeniem, wzbogacił wiedzę przyrodniczą naszych uczniów.

T. Skrzypiec, R. Sobiech