Nowy projekt eTwinning

Rozpoczynamy realizację nowego projektu eTwinning wspólnie ze szkołą w Grecji, w której uczniowie również uczą się języka niemieckiego. Temat projektu: „Die Außerirdische und wir”, czyli „Kosmici i my”. Pracę nad projektem w formie komiksu rozpoczynają uczniowie z Grecji. Będą oni rysować, malować i pisać początek komiksu, my natomiast będziemy kończyć. Na początku napiszemy do siebie listy, aby lepiej się poznać. Następnie-po otrzymaniu pracy od uczniów z Grecji będziemy kontynuować historię rozpoczętą przez tych uczniów. Celem projektu jest komunikacja uczniów z obydwu szkół w języku niemieckim, a także nauka tworzenia komiksu. Na koniec chcielibyśmy, aby nasza praca została wydana w formie książki.

Ewa Winnicka