„Dziś cień wosku ci ukaże, co ci życie niesie w darze…”

Klasa III b i III a świętowała popularne i bardzo lubiane Andrzejki. Poza teoretyczną wiedzą czym właściwie Andrzejki są i skąd się wzięło tradycyjne wróżenie i zabawy uczniowie doskonale się bawili. Tańcom, wygłupom i konkursom nie było końca. Wiele emocji wzbudziło lanie wosku przez dziurkę od klucza i odgadywanie co takiego może dla nas oznaczać otrzymany kształt. Ogromną popularnością cieszyły się także własnoręcznie wypieczone ciasteczka z wróżbami. Dzięki tym słodkim przysmakom dowiedzieliśmy się na przykład że jest wśród naszych uczniów przyszła Pani Dyrektor naszej Szkoły 🙂 Słodki poczęstunek zakończył magiczny dzień, a od dzisiaj odliczamy dni do najbardziej magicznych świąt… Bożego Narodzenia.

Agnieszka Bodnar

W klasie III a od rana panował tajemniczy i magiczny nastrój. Uczniowie zostali wprowadzeni w klimat wróżb i przepowiedni. Pani przepowiadając przyszłość wróżyła między innymi spod zaczarowanych kubeczków, z losów oraz z serca. Nie zabrakło również wróżby z butem oraz tradycyjnego lania wosku.

Całość dopełniła taneczna muzyka i słodkie przekąski. Po zabawie dzieci w cudownych nastrojach rozeszły się do domu:)

A.Kurasińska