Sp1

2 miejsce koszykarzy w Mistrzostwach Powiatu!!!

13 stycznia w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej Nr 1 w Choszcznie odbył się turniej koszykówki o tytuł Mistrza Powiatu Igrzysk Młodzieży Szkolnej w kategorii chłopców. Na starcie stawiły się 3 drużyny, które rozegrały zawody systemem każdy z każdym. Emocji i zaangażowania tradycyjnie nie zabrakło, a młodzi koszykarze walczyli o każdy centymetr boiska. Po zaciętych bojach nasza reprezentacja wywalczyła drugie miejsce.

Uroczystego otwarcia turnieju dokonały pani wicestarosta Wioletta KASZAK oraz dyrektor naszej szkoły pani Krystyna GÓRECKA, które zgodnie życzyły zwycięstwa najlepszym, ale przede wszystkim kierowały do młodych zawodników słowa, aby ich walka odbywała się w duchu fair play i poszanowania przeciwnika. Warto wspomnieć, że drużyny rywalizowały – oprócz miejsc w turnieju – o wspaniałe puchary, których fundatorem było Starostwo Powiatowe w Choszcznie.

Poza gospodarzami, czyli naszą reprezentacją w imprezie wzięły udział dwie inne drużyny: nasi „sąsiedzi zza miedzy”, czyli Szkoła Podstawowa Nr 3 w Choszcznie oraz „nasza imienniczka” – „JEDYNKA” z Suliszewa.

Meczem otwarcia był pojedynek dwóch „JEDYNEK”. Do przerwy wynik brzmiał 8:8. Po przerwie to nasi zawodnicy nadawali ton grze i zdobyli 12 punktów przy trzech suliszewian. Ostatecznie wynik spotkania brzmiał 20:11 dla drużyny miejscowych. Bardzo dobre spotkanie rozegrał Kacper CZUBALA, który zdobył 8 punktów. Drugim strzelcem drużyny był Daniel KALUPA (4 punkty).

W meczu numer 2 SP 3 Choszczno pokonała SP 1 Suliszewo 31:6.

Ostatni mecz turnieju miał zadecydować o tytule Mistrza Powiatu oraz o tym, która drużyna wywalczy prawo reprezentowania naszego powiatu w Mistrzostwach Regionu. Zaczęliśmy bardzo dobrze i po pierwszej kwarcie prowadziliśmy aż 6:1! W drugiej części nasi rywale nieco się ożywili i zdobyli sześć punktów przy naszych trzech i doprowadzili do stanu 7:9 po pierwszej połowie. Do przerwy prowadziliśmy, ale jak się miało okazać na koniec meczu, punkty rzucone przez Marcela BOŁOCIUCHA z linii rzutów wolnych w drugiej kwarcie były ostatnimi w tym meczu dla drużyny gospodarzy tego turnieju. W ostatnich dwóch kwartach nasi rywale rzucili łącznie osiem „oczek” i mecz – mimo usilnych prób z naszej strony o zmianę stanu – zakończył się zwycięstwem „Trójki” 15:9.

Zwycięzcom gratulujemy i będziemy ich dopingować w walce na wyższych szczeblach!