Sp1

Rzecko przyjazne środowisku.

W dniu 16 października klasy Ie i I f wybrały się na wycieczkę do miejscowości Rzecko aby zwiedzić Rolniczą Spółdzielnie Produkcyjną.Firma ta powstała prawie 50 lat temu. Prowadzi działalność produkcyjną rolniczą oraz pozarolniczą.Podstawową działalnością jest produkcja palet drewnianych, które są produktem przyjaznym środowisku i człowiekowi. Obejrzeliśmy cały cykl produkcyjny od przerobu drewna okrągłego do montażu palet, suszenia i magazynowania. Mieliśmy okazję zobaczyć linie do produkcji palet. Zwiedziliśmy warsztat, magazyny i chlewnie, w których zobaczyliśmy duże i małe świnki.

Dużym zainteresowaniem, szczególnie wśród chłopców cieszyły się ciągniki, maszyny rolnicze i kombajny. Zobaczyliśmy również stary młyn, staw rybny z zabudową folwarczną.Dzięki gościnności sołtysa wsi mogliśmy skorzystać ze świetlicy wiejskiej, gdzie wzajemnie się integrując spożyliśmy słodki poczęstunek i gorącą herbatę przygotowaną  przez rodziców. Zarząd spółdzielni przygotował drobne upominki. Bogatsi o nowe obserwacje , przeżycia i doświadczenia bardzo zadowoleni wróciliśmy do Choszczna.

Teresa Czapiewska
Daria Zielińska

Zapraszamy do galerii zdjęć:)Skip to content