Zdalne nauczanie # zostań w domu

Szanowni Państwo,
działając zgodnie z zaleceniami Ministra Edukacji Narodowej informuję, iż od 16 marca 2020 r. (od poniedziałku) nauczyciele będą prowadzili zdalne nauczanie w następujących formach:

1. Kl. I-III – rodzice poprzez dziennik elektroniczny będą otrzymywali każdego dnia informację na temat działań podejmowanych przez nauczycieli, nauczyciele będą dostępni on-line dla uczniów i rodziców zgodnie z planem lekcji.

2. Kl. IV-VIII – nauczyciele przedmiotów: j. polski, matematyka, przyroda, język angielski, j. niemiecki, historia, chemia, fizyka, geografia, biologia będą przeprowadzać lekcje on-line zgodnie z planem lekcji. Uczniowie będą mieli udostępnione dokumenty w chmurze, na których będą musieli odnotować swoją obecność przy komputerze podczas wyżej wymienionych zajęć. Nauczyciele będą w tej formie udostępniać zadania oraz kontaktować się z uczniami. Jeżeli uczniowie klas IV i V będą mieli problemy z tą formą kontaktu, wówczas nauczyciele będą przesyłać informacje na Państwa konta na dzienniku elektronicznym. Uczniowie kl. VI-VIII są wdrożeni do tej formy pracy. W przypadku, gdy kilkoro dzieci korzysta z jednego komputera, każde może zalogować się po kolei (ważne, by odnotować swoją obecność w przeciągu jednostki lekcyjnej).

Drodzy Rodzice,
Czas zamknięcia szkół nie jest czasem wolnym ani czasem ferii, dlatego bardzo proszę, by wsparli nas Państwo w realizacji nauczania zdalnego dbając, by dzieci uczestniczyły w spotkaniach on-line z nauczycielami. Praca na narzędziach w chmurze pozwala monitorować obecność uczniów oraz ich pracę. Jeżeli zgodnie z planem lekcja jest o godz. 8.00 to oznacza, że o tej właśnie porze uczeń powinien zasiąść przed komputerem i wykonywać zadania wskazane przez nauczyciela. Wybrany przez nas system pracy pozwoli uczniom zorganizować właściwie dzień oraz rozwijać ich umiejętności.

Raz jeszcze chciałabym przypomnieć, że w obecnym czasie należy ograniczyć do minimum wyjścia z domu, spotkania z rówieśnikami i życie społeczne – właśnie tym celom dedykowane jest zamknięcie szkół.

Od poniedziałku szkoła zostanie zamknięta. W razie pytań, wątpliwości proszę o kontakt przez dziennik elektroniczny bądź pocztę elektroniczną (adres sp1@choszczno.edu.pl).

Dyrektor Szkoły – Agnieszka Czukiewska