Zawody mikołajkowe

12 grudnia w hali sportowej Publicznego Gimnazjum w Choszcznie odbyła się kolejna edycja MIKOŁAJKOWYCH ZAWODÓW SPORTOWYCH DLA UCZNIÓW KLAS I – III SZKÓŁ PODSTAWOWYCH GMINY CHOSZCZNO. Do rywalizacji stanęły reprezentacje klas I-III z 6 szkół : SP1 Choszczno, SP3 Choszczno, SP Korytowo, SP Sławęcin, SP1 Suliszewo i SP Zamęcin.
Honorowym gościem imprezy był Mikołaj, który zachęcał zawodników do sportowej rywalizacji oraz przygotował dla nich słodką niespodziankę.
Zawody rozgrywane były w poszczególnych grupach wiekowych (klasy I, II i III), a każda z grup startowała w 6 wyścigach. Rywalizacja między drużynami była zaciekła jednak przebiegała w miłej, sportowej atmosferze. Największą atrakcją imprezy były wspólne tańce zarówno sportowców jak i kibiców z Mikołajem.

Zawody zakończyły się sukcesem zawodników z naszej szkoły. Na 18 rozegranych wyścigów nasi reprezentanci wygrali ich 9, 7 razy kończyli konkurencje na II miejscu, a III miejsce zajęli tylko w 2 wyścigach.

Wyniki końcowej rywalizacji:

I miejsce – SP1 Choszczno – 97 p.

II miejsce – SP3 Choszczno – 75p.
III miejsce – SP Sławęcin– 66p.
IV miejsce – SP Suliszewo – 49p
V miejsce – SP Korytowo – 48p.
VI miejsce – SP Zamęcin – 33p.

W kategorii poszczególnych pionów klas klasyfikacja przedstawia się następująco :

klasy I
I miejsce – SP1 Choszczno– 34p.
II miejsce – SP3 Choszczno i SP Sławęcin – 25p.
III miejsce – SP Korytowo – 21p.

klasy II
I miejsce – SP1 Choszczno– 32p.
II miejsce – SP 3 Choszczno – 27p.
III miejsce – SP Sławęcin– 22p.

klasy III
I miejsce – SP1 Choszczno – 31p.
II miejsce- SP Suliszewo – 25p.
III miejsce – SP3 Choszczno – 23p.

Gratulujemy naszym zawodnikom zwycięstw i życzymy dalszych sukcesów sportowych.

Dorota Iskierska