Wyniki Szkolnego Konkursu Recytatorskiego

Poezja od znanego ku nieznanemu prowadzi…….

Poezja to echo proszące cień do tańca…..

Szkolny Konkurs Recytatorski 2016

Ogłaszamy zwycięzców tegorocznego Szkolnego Konkursu Recytatorskiego i przedstawiamy uczniów, którzy będą reprezentować naszą szkołę podczas kolejnego etapu w Choszczeńskim Domu Kultury:

************

Jakub Kaliński

Martyna Siatrak

Maksymilian Kacprzak

Maria Fidos

Magdalena Wandoch

*************

Spośród uczniów klas 1-3 Jury wyróżniło  Oliwię Kuźmińską i Kamila Gapińskiego.

Nagrodę specjalną od gospodarzy konkursu dla uczniów klas 4-6, Klubu „Ja czytam” otrzymała

Nadia Watkowska

Komisja Konkursowa dokonała oceny według następujących kryteriów:

– dobór repertuaru (wartości artystyczne utworów, ich dobór do możliwości wykonawczych uczestnika oraz wieku)
– interpretacja utworów
– kultura słowa
– ogólny wyraz artystyczny.

W pracach komisji konkursów recytatorskich brały udział panie:

• pani Irena Kozłowska, doświadczona bibliotekarka działu dziecięcego biblioteki miejskiej w Choszcznie, znawca literatury dla dzieci i młodzieży
  • pani Katarzyna Kubacka, pracownik Biura Promocji choszczeńskiego Urzędu Miejskiego. Pani Katarzyna wielokrotnie brała udział w konkursach i warsztatach recytatorskich:)
  • pani Anna Stetkiewicz z biblioteki garnizonowej w Choszcznie, z wykształcenia także polonistka, która wiele razy przygotowywała uczniów do takich  występów.

Paniom bardzo serdecznie dziękujemy za współpracę i życzliwe uwagi dla naszych recytatorów.

Wszystkim Recytatorom serdecznie gratulujemy występów i dziękujemy za moc dobrych wrażeń 🙂

Miłą niespodzianką dla wszystkich recytatorów był słodki poczęstunek ufundowany przez Radę Rodziców.

B. Grzejszczyk, B. Szewczyk