Wycieczka do sadu

W czwartek, 10.10.13r. klasy Ib i Id wybrały się na wycieczkę do sadu w Sulinie. Pan Andrzej Łagowski – właściciel gospodarstwa opowiadał o swojej pracy: o gatunkach jabłek (ci, którzy pamiętali nazwy kolorów z języka angielskiego nie mieli problemów z odróżnieniem jabłek jonagold od janagored), sposobach przechowywania owoców i o szkodnikach, które zagrażają drzewom i jabłkom.

Dzieci mogły popatrzeć na ul od środka – o tej porze roku już bez pszczół. Wchodziły do chłodni i poznały szereg sprzętów niezbędnych w pracy sadownika. Z pełnymi brzuchami (i plecakami) podziękowaliśmy za niezwykle pouczającą lekcję. Pan Andrzej zaprosił nas wiosną, kiedy to sad, pełen kwiecia wygląda najpiękniej – z pewnością skorzystamy z zaproszenia.

Edyta Biel