„Ujście Warty” – IIIb i IIId

Nawet podczas deszczu można przyjemnie spędzić czas w Parku Narodowym. Mogły się o tym przekonać 3d i 3b 1 czerwca w Chyrzynie koło Kostrzyna. W siedzibie Parku Narodowego „Ujście Warty” panie zajmujące się edukacją przygotowały bardzo pouczającą lekcję ilustrowaną slajdami dotyczącą walorów tego obszaru. Natomiast w laboratorium uczniowie mogli zamienić się w naukowców. Pod binokularami obserwowali mikroskopijne stworzenia żyjące w wodach rzeki: nimfy ważek, ślimaki, nicienie, skorupiaki i inne.
Następnie z wieży widokowej podziwiali malowniczą panoramę rzeki. Na pożegnanie otrzymali peleryny przeciwdeszczowe z logo parku, które w deszczową pogodę będą im przypominać ten wartościowo spędzony czas.

Edyta Biel
Renata Wyszyńska