Sp1

Uczniowie choszczeńskiej Jedynki w debacie o patriotyzmie

25  października 2018 r. w Zespole Szkół Nr 2 w Choszcznie z okazji 100 – lecia odzyskania przez Polskę niepodległości  uczniowie choszczeńskich szkół mieli okazję wspólnie uczestniczyć w debacie poświęconej polskiemu patriotyzmowi.

Spotkanie składało się z dwóch części. Pierwsza  część poświęcona była postaci Józefa Piłsudskiego jako męża stanu, polityka, patrioty, a także wychowaniu patriotycznemu w okresie dwudziestolecia   międzywojennego. Wykłady te bogato ilustrowane prowadzone przez nauczyciela Zespołu Szkół Nr 2 p. Beatę  Zgorzelską i wykładowcę Wyższej Szkoły Handlu i Usług w Poznaniu p. Zbigniewa  Sobańskiego stały się inspiracją do dyskusji na temat współczesnego patriotyzmu. W debacie wypowiadali się goście, uczniowie dzielili się swoimi spostrzeżeniami i bardzo chętnie nagradzali występujących brawami.

 Dla uczniów naszej szkoły to była nie tylko  ciekawa lekcja historii, ale również forma aktywności obywatelskiej.

Małgorzata Szemlij

Zapraszamy do galerii, fotografia Piotr Figas