Tydzień Ekologiczny

W dniach 20-26 kwietnia 2017 r., zgodnie z przyjętą w naszej szkole tradycją, odbył się Tydzień Ekologiczny. Podczas lekcji odbywały się wycieczki w czasie których młodzi ekolodzy zamieniali się w uważnych obserwatorów przyrody. Uczniowie klas IV tworzyli dokumentację zdjęciową roślin i zwierząt występujących w okolicach szkoły, młodsze dzieci wyszukiwały zwiastunów wiosny.

Spacerując korytarzami naszej szkoły można było podziwiać wystawy:

-„Cuda z odpadów„, na której znalazły się ekologiczne i fantastyczne postacie z tworzyw sztucznych, wykonane przez uczniów klas III;

– „Drzewa naszych lasów” – prace plastyczne wykonane przez dzieci z klas I i II;

– „Zwierzęta chronione w Polsce” – plakaty wykonane przez uczniów klas IV, V i VI.

W ostatnim dniu tygodnia ekologicznego królowało hasło – „Ekologicznie, zdrowo, a więc wiosna na sportowo”. Uczniowie i nauczyciele uczestniczyli w zajęciach taneczno – fitnessowych, które poprowadziła p. Anna Lachowska, instruktorka zumby. Pełne energii rytmy muzyki porwały wszystkich do tańca i aerobiku i wprawiły w dobry humor. W trakcie Tygodnia Ekologicznego uczniowie klas I – VI gromadzili karmę dla zwierząt ze schroniska, którą klasy III e, III f przekazały pracownikom schroniska 28.04.2017 r. – „Pełna miska dla pieska ze schroniska”.

B. Wojtas