Święto Ziemi

W dniach 22 – 29 kwietnia 2016r. zgodnie z przyjętą tradycją w naszej szkole odbył się Tydzień Ekologiczny. Tegoroczne obchody odbywały się pod hasłem „Piękna jest nasza Ziemia”. W piątek (22 kwietnia) na znak przyjaźni i szacunku dla Ziemi szkołę zdominował kolor zielony. Uczniowie wszystkich klas udekorowali drzwi swojej klasy zielonymi elementami lub hasłami ekologicznymi. Na lekcjach odbyło się szereg wycieczek, podczas których młodzi ekolodzy zamieniali się w uważnych obserwatorów przyrody. Ekolodzy z kl.II e i kl. III b świętowali Dzień Ziemi z Wydawnictwem Oxford Univercity przygotowując komiksy o ochronie naszej planety.
Uczniowie naszej szkoły rozumieją, że o czystość środowiska należy dbać codziennie, a nie tylko od święta, aby kolejne pokolenia mogły w przyszłości cieszyć się pięknem natury.

Niech Dzień Ziemi będzie okazją dla wszystkich do zdobywania nowej wiedzy oraz nawyków poszanowania naszej błękitnej planety.

Barbara Szewczyk, Beata Wojtas