Dzień Zwycięstwa i Święto Szkoły

no images were found

8 maja nasza szkoła ma swoje święto. Ten dzień, jako Dzień Zwycięstwa jest związany z naszym patronem – I Armią Wojska Polskiego. Rokrocznie z tej okazji przygotowujemy wspólnie z Parafią św. Jadwigi Królowej gminne obchody Dnia Zwycięstwa. Tradycyjnie już delegacje klas wspólnie z wychowawcami uczestniczyły w uroczystej mszy św w intencji Dnia Zwycięstwa i Święta Szkoły, z udziałem Kompani Honorowej Straży Pożarnej i pocztów sztandarowych. Mszę poprzedził montaż przygotowany przez uczniów Jedynki pod kierunkiem p. Iwony Cedro i p. Jacka Furdzyna. Przy obelisku saperów delegacje złożyły kwiaty oraz zapaliły białe i czerwone znicze. Wiązanka i znicze były też od naszych nauczycieli, uczniów i gromady zuchowej.

Święto Szkoły to także rocznica przekazania szkole nowego sztandaru, ufundowanego przez społeczność szkoły, parafian i prywatnych sponsorów, który otrzymaliśmy 8 maja  2007 r.

Na kolejny dzień (czwartek 9 maja) przewidziany jest szkolny piknik i kilka niespodzianek. To dalszy ciąg naszego święta połączonego tym razem ze Świętem Europy.