Święto Szkoły

Piknik z okazji Święta Szkoły i Dnia Europy oraz podsumowanie projektu „Świat musi nas poznać” – relacja filmowa opracowana przez E-CHO

Tegoroczny piknik z okazji Święta Szkoły i Dnia Europy odbył się na boisku szkolnym 9 maja. Po części oficjalnej, w czasie której podsumowano projekt „Świat musi nas poznać” i rozstrzygnięto plebiscyt na najsympatyczniejszego ucznia i uczennicę, rozpoczęła się zabawa, w której wzięli udział wszyscy uczniowie szkoły.

W tym roku obchody rozpoczęły się prezentacji kultury krajów Unii Europejskiej w wykonaniu kl. I – VI i oddziału przedszkolnego. Kolejnym punktem programu był Szkolny Konkurs Eurowizji, w czasie którego zostały zaprezentowane piosenki w języku polskim, angielskim, francuskim, niemieckim i portugalskim. Głosami publiczności złoty mikrofon zdobyli ex aequo Klaudia Szydłowska z piosenką Balada oraz Wojtek Winnicki wykonując Highway To Hell. Nie zabrakło także atrakcji dla fanów sportu. Po ekscytującym meczu uczniowie Jedynki kontra członkowie rodzin zakończonym remisem, wszyscy ruszyli tanecznym krokiem w rytmy Zumby.

Po tak wyczerpującym przedpołudniu nadszedł czas gorący posiłek, który zakończył piknik.

Podsumowując tegoroczne Święto Szkoły na ogromne wyróżnienie zasługują uczniowie, którzy zaprezentowali swoje zdolności wokalne i taneczne, a przede wszystkim wykazali się znajomością języków obcych.