Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia 2019

W dniu 4 października nasza szkoła uczestniczyła w akcji IX Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia organizowanej pod hasłem:

Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!

Dzień Tabliczki Mnożenia został otwarty przez Panią Dyrektor Agnieszkę Czukiewską.

W ramach akcji podczas przerw uczniowie grali Kartami Grabowskiego utrwalając w ten sposób tabliczkę mnożenia. W tym czasie też „patrole egzaminacyjne” w postaci uczniów sprawdzały umiejętność mnożenia wśród swoich kolegów i koleżanek. Egzaminy zostały zdane!!!

Trzecioklasiści także sprawdzili się ze znajomości tabliczki mnożenia. Okazało się, że wszystkie klasy III zdały tabliczkę mnożenia śpiewająco.

W tygodniu poprzedzającym ŚDTM w klasach IV-V zostali wyłonieni reprezentanci, którzy zmagali się w Dniu Tabliczki Mnożenia z zadaniami konkursowymi.

Można było także podziwiać plakaty z okazji ŚDTM wykonane przez uczniów klas VI-VII.

Uczniowie sprawdzili także znajomość tabliczki mnożenia wśród pracowników Urzędu Miejskiego w Choszcznie oraz  Starostwa Powiatowego w Choszcznie. Wszyscy egzaminowani zdali tabliczkę mnożenia śpiewająco.

Gratulujemy!

M. Bajbuła