Sp1

Siatkarze z brązowym medalem Mistrzostw Powiatu!

W środę 18 lutego w Będargowie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Mini Piłce Siatkowej Chłopców. W zawodach wzięli udział reprezentanci naszej szkoły, którzy wywalczyli tytuł trzeciej siatkarskiej siły w naszym powiecie!

A niewiele brakowało do zwycięstwa w całych zawodach…

Na starcie imprezy stanęły 4 reprezentacje z 4 szkół podstawowych. Oprócz gospodarzy – SP Będargowo i naszej drużyny w turnieju udział wzięły jeszcze dwie ekipy: SP Lubiana i SP Pełczyce.

Pierwszy mecz nasi siatkarze rozegrali z SP Pełczyce. Pierwszy set był bardzo nerwowy i ostatecznie zakończony naszą porażką 23:25. Jak się miało okazać, dla naszych rywali były to „miłe złego początki…” W drugim secie chłopcy wyszli bardzo zmotywowani i przechylili w nim szalę zwycięstwa na swoją korzyść zwyciężając 25:20. Do wyłonienia zwycięzcy meczu potrzebny był dodatkowy – trzeci set. W nim lepsi okazali się podopieczni pana Roberta Łyko, którzy potrafili w porę opanować nerwy i zwyciężyć 15:11 a całe spotkanie 2:1. Z psychologicznego punktu widzenia wygrana w pierwszym meczu jest bardzo ważna, a drużynie gra się łatwiej.

Niestety słowa te nijak się miały do gry naszych siatkarzy, którzy w swoim drugim meczu turnieju mierzyli swe siły z SP Lubiana. Pierwszy set przegraliśmy podobnie jak z SP Pełczyce – dwoma punktami 24:26. Wydawało się, że powtórzy się sytuacja z meczu pierwszego, kiedy potrafiliśmy odrobić straty a w trzecim secie przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Niestety gracze z Lubiany po uzyskaniu kilkupunktowej przewagi nie pozwalali naszym siatkarzom zbliżyć się do siebie i drugiego seta wygrali 25:20 a cały mecz 2:0.

W swoim ostatnim meczu turnieju przyszło nam mierzyć się z gospodarzami turnieju – SP Będargowo. O pierwszym secie należałoby jak najszybciej zapomnieć – przegraliśmy go aż 6:25! Dopiero gdy trenerzy i sędziowie liczyli punkty okazało się, jak ważny był to set… Trener naszej ekipy w drugim secie wystawił (zgodnie z regulaminem) drugą czwórkę ii od razu zauważyć można było różnicę. Walka była już bardziej wyrównana, a w końcówce drugiego seta to nasi siatkarze zachowali więcej zimnej krwi i zwyciężyli najmniejszą możliwą różnicą punktów 25:23! W meczu było więc 1:1 i podobnie jak w pierwszym starciu do wyłonienia zwycięzcy potrzebny był trzeci set. Set ten rozegrał się pod naszą kontrolą (choć oczywiście łatwo nie było) i na koniec to nasi reprezentanci wznieśli ręce w geście tryumfu po wygranej 15:11 i w całym meczu 2:1!

Sport jest przewrotny, a najbardziej bezlitosne są statystyki… Na koniec zawodów pozostało przeliczenie punktów. Trzy drużyny zgromadziły taką samą liczbę punktów, taką samą różnicę setów wygranych do przegranych… Należało przeliczyć wszystkie punkty, jakie uzbierały reprezentacje SP Lubiana, SP Będargowo i nasza „Jedynka”. Tu okazało się, że najlepszy bilans ma (mimo porażki z nami) SP Będargowo i to gospodarze cieszyli się ze zwycięstwa w Turnieju i zapewnili sobie prawo gry i reprezentowania naszego Powiatu w Mistrzostwach Regionu. Drugie miejsce zajęła SP Lubiana, a nasza ekipa uplasowała się na najniższym stopniu podium. Na czwartym miejscu zakończyli swój udział siatkarze z Pełczyc.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i będziemy ściskać za nich kciuki w rywalizacji na kolejnym szczeblu rozgrywek o Mistrzostwo Województwa.