Segregacja śmieci

W związku z  wrześniową ogólnopolską akcją „Sprzatanie świata”, do której co roku włącza się nasza szkoła, również prezydium Samorządu Uczniowskiego postanowiło dołożyć swoją „cegiełkę” do tego szczytnego wydarzenia.W tym tygodniu pojawiły się w naszej szkole pojemniki na makulaturę (przygotowane przez członków SU), które są rozstawione w różnych miejscach, by ułatwić jej zbieranie. Gorąco namawiamy całą społeczność szkolną do gromadzenia makulatury w wyznaczonych pojemnikach. Prosimy o niewrzucanie do nich papierków po cukierkach, gdyż to obniża wartość makulatury.

Co roku zbiórką zajmują się panie: Renata Wyszyńska i Agnieszka Woźniak, a pieniądze uzyskane ze sprzedaży makulatury przeznaczane są na zakup nowych książek do biblioteki. Mamy nadzieję, że specjalnie przygotowane pojemniki ułatwią wszystkim pozbycie się zalegających „papierów”, a i książek w bibliotece, poprzez tę akcję,  będzie w tym roku więcej.

Opiekun SU – Olga Taratajcio