Przyjaciele zwierząt

W dniach 1 – 20 kwietnia 2016r. uczniowie z klas I-VI brali udział w  akcji ,,Pełna miska dla pieska ze schroniska. Zainteresowanie zbiórką karmy było ogromne, o czym świadczy fakt zebrania dużej ilości pożywienia.

21 kwietnia uczniowie z klasy II e wraz z wychowawcą przekazali karmę opiekunowi zwierząt z choszczeńskiego schroniska. Dzieci miały też okazję zobaczyć w jakich warunkach żyją psy i koty. Dowiedziały się, że obecnie w schronisku, którego misją jest zadbanie o zdrowie wszystkich podopiecznych, a także zapewnienie jak najlepszych warunków bytowania oraz znalezienie dla nich nowych właścicieli i domów, przebywa 219 zwierząt, a w ciągu roku adoptowanych zostało 100 podopiecznych schroniska.

Wszystkim uczniom – przyjaciołom zwierząt dziękujemy za udział w akcji. Klasy, które zebrały najwięcej karmy otrzymają dyplom i tytuł:

PRZYJACIEL ZWIERZĄT:

klasa I a – wychowawca Joanna Kobylska,

klasa I b – wychowawca Celina Słupecka,

klasa II e – wychowawca Barbara Szewczyk,

klasa IV a – wychowawca Ewa Bednarz,

klasa IV b – wychowawca Olga Taratajcio.

Dziękuję też rodzicom uczniów klasy IIe p.Katarzynie Starzyńskiej, p.Mariuszowi Matras, p.Dariuszowi Piesakowi za zawiezienie karmy do schroniska.
Barbara Szewczyk