Projekt Ecogenerator

no images were found

5 lutego 2015 roku klasy I e i V a uczestniczyły w zajęciach ekologicznych w ramach projektu Ecogenerator. Celem zajęć było kształtowanie świadomości i postaw ekologicznych związanych z gospodarką odpadami oraz wrażliwości na ochronę środowiska naturalnego. Dzieci, pod  kierunkiem Eco Edukatora, poznały zasady postępowania z odpadami poprzez aktywny udział w ciekawej zabawie – uczestnicząc w wielkiej grze planszowej. Uczniowie zostali podzieleni na 4 grupy. Zadaniem każdego zespołu było pokonywanie kolejnych pól na planszy i dotarcie do „ecomety”. W trakcie zabawy uczestnicy mieli do wykonania różne ekologiczne zadania. Dzieci odpowiadały na pytania dotyczące rodzaju odpadów, ich sortowania, przetwarzania, oszczędzania zasobów środowiska, segregowały odpady, układały puzzle.

Gra planszowa była interesująca i zmobilizowała wszystkich uczestników do aktywnej pracy w zespołach. Teraz już nikt nie ma wątpliwości, do którego pojemnika wrzucić poszczególne odpady i dlaczego należy to robić. Na koniec dzieci otrzymały książkę edukacyjną „Zostań ECOBOHATEREM!”.

B. Szewczyk, B. Wojtas