Pieski świat

Klasa II f zafascynowała się ostatnio tematyką czworonogów, a dokładniej – psów. Każdy uczeń miał za zadanie zaprezentować na forum klasy dowolnie wybraną rasę psa. Było to bardzo ciekawe dlatego, że uczniowie wybierali różne rasy i mogliśmy zdobyć mnóstwo informacji, które się nie powtarzały.

Słowne prezentacje wzbogacane były ilustracjami z przyniesionych przez dzieci albumów i książek na temat psów. Wychowawczyni wyświetliła dzieciom prezentację multimedialną na temat tych czworonogów i opowiadała ciekawostki o pupilach. Urządziliśmy wystawę psich maskotek.

Jednak najciekawszym momentem zajęć była wizyta Mamy Odety, która przyprowadziła nam do klasy Sunię – suczkę rasy York. Odeta wykazała się wiedzą na temat pielęgnacji i żywienia psa. Omówiła wspólnie z mamą rasę swojego zwierzaka. Sunia bardzo dobrze czuła się w naszym klasowym środowisku. Zajęła nawet miejsce wśród naszych psich maskotek. Po zajęciach plastycznych wykonaliśmy klasową gazetkę.

Każdy z uczniów otrzymał podziękowała w postaci medalu „Przyjaciel psów”.

N. Górazda