„Na ratunek!”

Dzieci z klasy I b i I e wzięły udział w wyjątkowych zajęciach bibliotecznych. Tym razem z książką oswajał nas Ratownik Medyczny Pan Stanisław Zimny. Dzieci wysłuchały opowiadania z książki pt.: „Chore lwiątko” i dowiedziały się, w jaki sposób małe lwiątko było leczone przez swoich rodziców i przyjaciół. Pan Ratownik uświadomił pierwszakom, że najważniejsze to potrafić wołać o pomoc, być koleżeńskim i wrażliwym na krzywdę ludzi. Dzieci miały okazję przypomnieć sobie numery alarmowe i zasady bezpiecznego zachowania się w czasie trwania wakacji. Dzięki manekinom do ćwiczeń pierwszej pomocy oraz wiedzy i doświadczeniu Pana Ratownika pierwszoklasiści dzielnie uczyli się zasad udzielania pierwszej pomocy. Okazało się że nie jest to wcale takie proste na jakie wygląda i trzeba wielkiej siły i kondycji aby poprawnie wykonać masaż serca.

Pierwszoklasiści mieli do Pana Ratownika morze pytań, a on na każde bardzo cierpliwie i mądrze odpowiadał. W podziękowaniu za wyjątkowe zajęcia wręczyliśmy Panu Stanisławowi Zimny własnoręcznie wykonane upominki i pożegnaliśmy się dając słowo dbania o własne bezpieczeństwo i szybką reakcję, jeśli w naszym otoczeniu ktokolwiek potrzebował będzie pomocy.

Agnieszka Bodnar, Barbara Szewczyk