Musical „Śpiąca Królewna” w świetlicy

Uczniowie świetlicy kolejny raz mogli uczestniczyć w projekcie Telewizji Polskiej „Internetowy Teatr dla szkół” czyli w transmisji spektaklu teatralnego z wykorzystaniem łączy internetowych. Tym razem transmisja odbyła się z Teatru Guliwer w Warszawie gdzie wystawiany był spektakl (musical) „Śpiąca Królewna” według Braci Grimm. Oparty był na motywach klasycznej baśni  i opowiadał o bezgranicznej miłości rodziców do dziecka, o przyjaźni rodzica z dzieckiem, a także o tym jak zmienia się świat w ciągu stuletniego snu Królewny. Różnorodna muzyka tworzyła dramaturgię spektaklu, a także pozwoliła na głębsze przeżywanie niektórych wątków.

Organizatorzy spektaklu nie pozwolili nam się nudzić nawet w czasie przerwy i zaprosili widzów na lekcję teatralną. Uczniowie świetlicy pozostają pod ogromnym wrażeniem tego wydarzenia i serdecznie dziękują Pani Iwonie Cedro za zaproszenie.

Helena Banaś