Młodzi Recytatorzy w naszej bibliotece

W Szkolnym Konkursie Recytatorskim co roku biorą udział najzdolniejsi recytatorzy, tak było i tym razem. W tym roku w dwóch kategoriach wiekowych zaprezentowało się łącznie 38 uczniów. Tegoroczny konkurs odbył się w zmienionej formule: uczniowie klas I-III wystąpili w środę 4 marca, a klas IV-VI następnego dnia.

Po wysłuchaniu recytacji w wykonaniu młodszych uczniów Jury zdecydowało o przyznaniu pierwszego miejsca Lenie Kaczmarek z klasy I b, miejsce drugie zdobyła uczennica klasy II a, Kinga Haładyn. Spośród uczniów klas starszych najlepszym recytatorem okazał się Marcel Bikowski z klasy VI b, nagrodę „wyrecytowała” również Olga Kowalik z klasy V b. Najlepsi z najlepszych będą reprezentowali naszą szkołę podczas Konkursu Recytatorskiego w Choszczeńskim Domu Kultury. Trzymamy kciuki 🙂

Dziękujemy za współpracę przy organizacji konkursu uczennicom klasy V a, Julii Skrzypiec i Zuzannie Michalak, które pięknie zagrały na pianinie i tym samym uświetniły spotkanie z recytacją, oraz prowadzącemu czwartkową część konkursu, Kryspinowi Gradysowi z klasy VI a.

Dziękujemy przede wszystkim Paniom Irenie Kozłowskiej i Wiolecie Witkowskiej z Miejskiej Biblioteki Publicznej, które przewodniczyły obradom Jury Konkursu, oraz Paniom Tatianie Skrzypiec i Iwonie Pietkiewicz. Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy odwagi, pracowitości i umiejętności prezentowania się. Zwycięzcom życzymy sukcesu podczas kolejnego etapu!

Barbara Szewczyk
Barbara Grzejszczyk