Międzynarodowy Konkurs „Matematyka Bez Granic”

Dnia 28 lutego uczniowie klas 5B i 6B reprezentowali naszą szkołę w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym „Matematyka Bez Granic”.

Ideą Międzynarodowego Konkursu „Matematyka bez granic” jest otwarcie mentalnych granic pomiędzy:

• krajami Unii Europejskiej oraz krajami z innych regionów świata,
  • szkołami danego regionu,
  • matematyką i językami obcymi,
  • szkołami publicznymi i niepublicznymi,
  • samymi uczniami.

Konkurs ma na celu podniesienie:

• zainteresowania uczniów matematyką,
  • poziomu pracy w grupach,
  • stopnia zaangażowania wszystkich uczestników grup w realizacji wspólnie ustalonego celu,
  • własnej inicjatywy i rozwijanie twórczej aktywności uczniów,
  • kształtowanie umiejętności pracy w grupach,
  • stopnia opanowania języków obcych.

Zespoły klasowe, biorące udział w finale konkursu, otrzymały do rozwiązania zadania o różnym stopniu trudności, zróżnicowane pod względem zakresu materiału teoretycznego jaki potrzebny jest do ich rozwiązania. Stopień trudności i liczba zadań konkursowych zależały od kategorii wiekowej uczestników.

Pierwsze zadanie podane było w języku angielskim. Należało je przetłumaczyć, rozwiązać, a następnie podać rozwiązanie w  języku obcym.

W rozwiązywaniu zadań konkursowych uczestniczyła cała klasa – pracując w odpowiednio dobranych grupach.

Trzymamy kciuki za naszych uczniów!!!!

Opiekun konkursu

Magdalena Bajbuła