„Matematyka w słowach i obrazach”

Matematyka jest drzwiami i kluczem do nauki.” – Roger Bacon

WYNIKI I SZKOLNEGO KONKURSU „MATEMATYKA W SŁOWACH I OBRAZACH”

Dobiegł końca I szkolny konkurs „Matematyka w słowach i obrazach”. Celem konkursu było zachęcenie uczniów do nauki matematyki propagując  ją w różnych formach artystycznych, oraz przekazanie za pomocą środków plastycznych i literackich wiedzy o matematyce i emocjach z nią związanych. Prace były oceniane w trzech kategoriach: praca plastyczna, zdjęcie, praca literacka.

PRACA PLASTYCZNA:

Klasy I-III:    I miejsce: Piotr Gałwa klasa 3a,

II miejsce: Kryspin Sobieraj klasa 1d,

III miejsce: Nadia Nowak klasa 2a.

Klasy IV-VII:  I miejsce: Emilia Brzozowska klasa 6c,

II miejsce: Patryk Kacprzak, Oskar Bednarek klasa 4c,

III miejsce: Marek Sosin, Jakub Macikowski klasa 4b.

Wyróżnienie: Katarzyna Kozikowska klasa 6d, Jakub Dziczkiewicz klasa 6d.

FOTOGRAFIA:

Klasy IV-VII:   I miejsce: Julia Kaszak, Maja Sipa klasa 4b,

Wyróżnienie: Oskar Bajbuła klasa 6b.

PRACA LITERACKA:

Klasy I-III:     I miejsce: Odeta Rycerz klasa 3f za wiersz pt. „Piękno matematyki”,

II miejsce: Oliwia Pilarska klasa 3f za wiersz pt. „O matematyce…”,

III miejsce: Alicja Boleń klasa 3b za wiersz pt. „Kotek Puszek”.

Klasy IV-VII:   I miejsce:

Wiktoria Gotfryd klasa 6b za wiersz pt. „Matematyka dla wszystkich”,

Michalina Kasperczuk klasa 5b za wiersz pt. „ Ja i matematyka”

II miejsce: Miłosz Pieśkiewicz klasa 6d za wiersz pt. „Koszmar senny…”,

III miejsce: Nadia Watkowska klasa 6d za wiersz pt. „Matematyka”.

Wyróżnienie:   Olga Parol klasa 6d za wiersz pt.”Matematyka…”,

Anna Natkaniec klasa 4d za wiersz pt. „Wyliczanka matematyczna”,

Zofia Pieczyńska klasa 4b za pracę „Planeta Matematyka”.

Nagrodzone prace można obejrzeć na łączniku szkolnym.
Pozostałym uczestnikom dziękujemy za udział. Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji za rok.

Magdalena Bajbuła