Matematyczne „Andrzejki”

Zabawa, a zarazem nauka są  drzwiami do naszego „jutra”. Dnia 29 listopada wraz z uczniami klas VII poprzez matematyczną zabawę próbowaliśmy uchylić rąbka zasłony spowijającej przyszłość. Spoglądając z przymrużeniem oka na magiczne właściwości liczb i innych talizmanów, które potrafi kryć matematyka, wykorzystaliśmy  naturalną ciekawość uczniów do poznania tego, co nieprzeniknione.

Uczniowie rozwiązując nieskomplikowane zadania matematyczne mieli możliwość poznać między innymi : swoją szczęśliwą liczbę, magię imienia, pechowy dzień tygodnia, moc życiowej liczby. Ćwiczyli tym samym biegłość rachunkową i utrwalali pojęcia matematyczne, jednocześnie rywalizując ze sobą pod  jurorskim okiem pani dyrektor Krystyny  Góreckiej, pani wicedyrektor Katarzyny Jarosz oraz nauczycielek matematyki Bożeny Koronowicz i Elżbiety Woźniak.

Ostatecznie pierwsze miejsce zajęli przedstawiciele klasy VII b – Sara Szwed i Wiktor Krzak.

Drugie miejsce zajęła para z klasy VII c w składzie: Kacper Kutkowski i Dominik Butryn .

Nagrody zostały ufundowane przez Burmistrza Choszczna pana Roberta Adamczyka.

Andrzejkową imprezę przygotowała Magdalena Bajbuła.

M. Bajbuła