Lekcje na świeżym powietrzu

Dzisiejsza piękna pogoda sprawiła pierwszakom z IF ogromną radość, gdyż salę lekcyjną i szkolne ławki zamienili na lekcję w plenerze. Z racji tego, iż mali Tropiciele coraz lepiej czytają, chcą to robić zawsze i wszędzie. Nikogo więc nie zdziwiło, że zabrali swoje czytanki nawet na plac zabaw. Po harcach na boisku w ramach zajęć wychowania fizycznego i zdrowotnego uczniowie zajęli miejsca w ławkach na świeżym powietrzu i przeczytali opowiadanie o marcowej pogodzie. Chociaż świeciło słońce, to jednak wiatr nie dawał na wygraną i dzieci na własnej skórze mogły przekonać się o prawdziwości przysłowia „W marcu jak w garncu”.

W klasie, w ramach przypomnienia uczniowie uzupełnili tygodniowy kalendarz pogody i z radością śpiewali poznane wiosenne piosenki.

Katarzyna Szczerba