Lekcje na farmie wiatraków oraz w przedsiębiorstwie 2×3

Kto z nas przejeżdżając obok wiatraków, choć raz nie zastanawiał się nad tym ile prądu produkują, jak są wysokie lub dlaczego niektóre cały czas się obracają, podczas gdy inne „odpoczywają”? Odpowiedzi na te, oraz inne pytania mogły uzyskać klasy 3b i 3d podczas spotkania z p. Kacprem Włodarczykiem, który pracuje w firmie zarządzającej farmą wiatraków nieopodal Krzęcina. Dzięki uprzejmości p. Alicji Kamińskiej z Krzęcińskiego Domu Kultury uczniowie mogli się posilić w pięknym miejscu piknikowym nad brzegiem jeziora. Wyjazd wzbogaciła również wizyta w przedsiębiorstwie 2×3, które produkuje tablice. Dzieci były zaciekawione organizacją pracy, obsługą nowoczesnych maszyn i etapami produkcji tablic. Lekcja w terenie była bardzo udana i pomogła uczniom w zrozumieniu wielu zagadnień dotyczących ekologii i technologii produkcji.

Renata Wyszyńska
Edyta Biel