Las jesienią

Klasa II a i II b  pojechały na jesienną wycieczkę do lasu. W Mogilicy zagościliśmy u pana leśniczego, który oprowadził nas po ścieżce edukacyjnej. Mogliśmy przyjrzeć się naturalnej florze lasu. Wędrując po lesie, uczniowie pogłębiali wiedzę na temat lasu, odgadywali gatunki drzew, poznali słownictwo, którym posługują się specjaliści, tacy jak leśnicy, myśliwi. Niektórzy po raz pierwszy spotkali się z wyrażeniami  tj.  „Darz Bór!”, „buchtowanie”, „łania”, „rogacz”, „odyniec”, „daglezja”. Dzieci poszukiwały dziupli w drzewach, śladów leśnych zwierząt.  Na koniec  uczniowie zmierzyli się w zawodach sportowych oraz słownych,  w postaci zagadek o tematyce przyrodniczej. Zmęczeni po długim spacerze posililiśmy się kiełbaską z ogniska.

Wycieczka  do lasu pozwoliła na bliższy kontakt z naturą oraz odpoczynek i relaks z dala od miejskiego zgiełku.  Doskonale wiemy jak zachowywać się w naturalnym środowisku,  w którym jesteśmy gośćmi.

Joanna Kobylska

Celina Słupecka