Sp1

Koszykarki z „Jedynki” drugie w Mistrzostwach Powiatu!

6 lutego nasza szkoła po raz kolejny w tym roku organizowała imprezę rangi Mistrzostw Powiatu – po raz kolejny był to turniej koszykówki. Jednak tym razem na starcie stawiły się drużyny dziewcząt z trzech szkół: SP 1 Suliszewo, SP 3 Choszczno i oczywiście reprezentacja gospodarzy – SP 1 Choszczno.

Impreza odbywała się w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej, a stawką oprócz tytułu Mistrzyń Powiatu było wywalczenie prawa do reprezentowania powiatu w Mistrzostwach Regionu. Nasze dziewczęta walczyły bardzo dzielnie, a ich walka wystarczyła do zdobycia tytułu drugiej drużyny w powiecie!

no images were found

O godzinie 9.30 rozpoczął się pierwszy mecz turnieju. Stanęły w nim naprzeciw siebie dwie „Jedynki”: SP 1 Suliszewo i SP 1 Choszczno. Pierwsza kwarta była bardzo wyrównana i zakończyła się minimalnym prowadzeniem naszej drużyny 6:4. Dwa kosze zdobyła wtedy Natalia GRZYWIŃSKA i jednego dołożyła Martyna SŁAWIŃSKA. Druga i trzecia kwarta to nasza dobra gra w obronie – nasze zawodniczki nie pozwoliły w tym czasie przeciwniczkom na zdobycie ani jednego punktu. Po pierwszej połowie wynik brzmiał 14:4, a po trzeciej kwarcie 16:4. Punkty dla naszej drużyny zdobywały Weronika KACZOR (8 punktów), Ola MATRAS i Katarzyna HOFFER (obie po 2). Nasze prowadzenie wydawało się niezagrożone. Tak było do końcowego gwizdka sędziego. W ostatniej części gry nasze zawodniczki wykazały się niezłą skutecznością zdobywając 8 punktów. Swoje kolejne „oczka” dorzuciła Natalia GRZYWIŃSKA (4), a po 2 punkty dodały Klaudia KAŁUŻA i Marysia PIETKIEWICZ. Ostatecznie mecz na swoją korzyść rozstrzygnęła „Jedynka” z Choszczna 24:6.

W drugim meczu po dziesięciominutowej przerwie na parkiecie ponownie pojawiła się SP 1 Suliszewo. Tym razem nasza imienniczka stanęła w szranki z choszczeńską „Trójką”. Podopieczne Pani Anny Kunowskiej nie dały szans suliszewiankom i zwyciężyły 39:12.

Ostatni mecz miał wyłonić Mistrzynie Powiatu Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Warto dodać, że nasza szkoła zwyciężała w tej imprezie przez cztery ostatnie lata. O tytuł najlepszej drużyny żeńskiej miały walczyć „Jedynka” z „Trójką”. W pierwszej kwarcie mecz był bardzo wyrównany, a zakończyła się ona naszym prowadzeniem 8:6. Punkty dla naszej drużyny zdobywały w tej części gry Klaudia KAŁUŻA (4) oraz Natalia GRZYWIŃSKA i Kasia HOFFER (po 2). W drugiej kwarcie nasze dziewczęta „odskoczyły” rywalkom dokładając kolejne sześć punktów (Ola MATRAS 4 i Martyna SŁAWIŃSKA 2), a tracąc zaledwie dwa! Po pierwszej połowie na dłuższą przerwę nasze dziewczęta schodziły z prowadzeniem 14:8. Po przerwie zebrani w sali gimnastycznej kibice zobaczyli dwie różne drużyny. Nasze dziewczęta miały straszne problemy ze skutecznością, kosz, którego broniły z kolei wydawał się wielki jak ocean – wpadały do niego niemal wszystkie rzuty naszych „sąsiadek zza miedzy”. W tej części zdobyliśmy 10 punktów (4 Marysia PIETKIEWICZ, po 2 Martyna SŁAWIŃSKA, Klaudia KAŁUŻA i Natalia GRZYWIŃSKA), a nasze przeciwniczki aż 17! Po trzeciej części gry to „Trójka” prowadziła 25:24. Pozostawała kwarta czwarta. Niestety mimo usilnych starań nie udało się dogonić rywalek. Kiedy nasze dziewczęta się do nich zbliżyły (26:29 – trafienie Klaudii KAŁUŻY), te natychmiast odpowiadały trafieniami. Tego dnia nie do zatrzymania była zawodniczka rywalek – Sandra JARMUŁA, która łącznie w meczu zdobyła 21 punktów! Ostateczny wynik spotkania brzmiał 33:26 dla SP 3 i to naszym „sąsiadkom” przypadł tytuł najlepszej drużyny w powiecie w roku szkolnym 2013/14.

Kolejność końcowa turnieju:
1 miejsce SP 3 Choszczno
2 miejsce SP 1 CHOSZCZNO
3 miejsce SP 1 Suliszewo

Zwyciężczyniom i pani Ani Kunowskiej szczerze gratulujemy i życzymy, aby godnie i z sukcesami reprezentowały nasz powiat w dalszej fazie rozgrywek! Powodzenia dziewczyny!