Konkurs ,,Wokół symboli narodowych”

10 listopada 2015 r. 72 uczniów z klas I-III wzięło udział w konkursie ,,Wokół symboli narodowych” zorganizowanym przez Oddziałowe Biuro Edukacji Publicznej Instytutu Pamięci Narodowej w Szczecinie. Konkurs miał na celu popularyzację wiedzy historycznej, szczególnie tej związanej z polskimi symbolami narodowymi.

Konkurs adresowany był do uczniów edukacji wczesnoszkolnej z województwa zachodniopomorskiego i lubuskiego. Miał charakter testu wyboru. I grupa wiekowa  – uczniowie klas pierwszych mieli do wykonania 20 zadań, natomiast uczniowie klas II-III (II grupa wiekowa) – 25 zadań. Dzieci musiały wykazać się dużą wiedzą historyczną. Testy zostały wysłane do organizatora do Szczecina, teraz musimy cierpliwie poczekać na wyniki konkursu.

Gratuluję wszystkim uczestnikom!

Koordynator szkolny konkursu Iwona Cedro