Koncert i kiermasz świąteczny

Święta tuż, tuż … i doskonale widać to w naszej szkole. Zewsząd słychać śpiew kolęd. Świetlicę, klasy i korytarze wypełniają nie tylko ozdoby świąteczne, pięknie udekorowane choinki,  ale i unoszący się w powietrzu zapach wypiekanych pierniczków. Tradycją naszej Jedynki stał się już grudniowy koncert i kiermasz świąteczny.

W tym roku obie imprezy połączyliśmy i w środowe popołudnie zaprosiliśmy w nasze progi rodziców. Sala gimnastyczna była nie do poznania, a wszystko za sprawą pięknej dekoracji wykonanej przez panie Olgę Taratajcio i Joannę Emilianowicz. Z jednej strony  widownia i scena, na której prezentowali się mali artyści. Z drugiej –  ciekawie zaaranżowane stoisko, na którym odbywał się kiermasz ozdób świątecznych wykonanych własnoręcznie przez rodziców i naszych uczniów. Nad kiermaszem czuwała opiekunka Samorządu  Uczniowskiego  p. Olga Taratajcio, której bardzo sprawnie pomagały  uczennice.  Tuż obok, swój niedawno wydany numer gazetki  ,,Szkolne Wieści” prezentowali członkowie koła dziennikarskiego z opiekunkami p. Ewą Bednarz i p. Darią Zielińską. Podczas koncertu i kiermaszu można było skorzystać z oferty szkolnej kawiarenki – nad którą czuwali panowie Robert Łyko i Artur Wels – i skosztować pysznych domowych wypieków, czy zamówić kawę lub herbatę.

Świąteczny koncert otworzyła pani dyrektor Krystyna Górecka życząc wszystkim zebranym miłych wrażeń. W magiczną atmosferę świąt wprowadziły nas instrumentalistki: Julia Skrzypiec z kl. 6a /klawisze, Zuzanna Michalak z kl. 6a /dzwonki, Klaudia Jaruga z kl. 5b  /flet. Całość koncertu ładnie poprowadziła Zuzia Ladra z kl. 4b. Na scenie prezentowali się wykonawcy z wielu klas. Wesołe maluchy z klasy 2a  zobaczyliśmy w świątecznej zumbie – przygotowanej przez p. Aleksandrę Kurasińską.  Pokaz swoich możliwości taneczno-wokalno-instrumentalnych zaprezentowali również bardzo muzykalni uczniowie klasy 2c pod opieką p. Tatiany Skrzypiec. Mali artyści z 3a – których przygotowała p. Brygida Gębarska- też dołożyli swoje trzy grosze: śpiewali, grali i wytańczyli ,,Merry Christmas Everyone”. Wśród wykonawców nie mogło zabraknąć licznej grupy uczniów klas starszych pod kierunkiem p. Pawła Lemiesiewicza. Duże brawa otrzymała wspaniale zaśpiewana autorska kolęda ,,To On” w wykonaniu czterech uczennic z klasy 6b z chórkiem z klasy 4b. Swoje umiejętności taneczne pokazały również trzy uczennice z kl. 6b we własnym układzie do znanego przeboju. Na szczególne wyróżnienie zasługują soliści, po których wcale nie było widać tremy przed publicznym występem: Karolina Błażejewicz z kl. 3a /skrzypce, Tomasz Majchrzak kl. 3a /trąbka, Otylia Piechowiak z kl. 4b /gitara,  Maria Fidos z kl. 4c /skrzypce, Paskal Czerniak z kl. 5c /śpiew, Małgorzata Taratajcio z kl. 6b /flet, Magdalena Wandoch z kl. 6b /flet.

Po pełnych wzruszeń chwilach pani wicedyrektor Katarzyna Jarosz podziękowała wykonawcom i organizatorom  koncertu oraz kiermaszu za wprowadzenie w radosny czas Bożego Narodzenia. Miłym akcentem  na zakończenie była słodka niespodzianka dla wykonawców ufundowana przez  Radę Rodziców.

Organizatorzy i wykonawcy serdecznie dziękują Wszystkim przybyłym na nasz świąteczny koncert i kiermasz.

Jednocześnie pragniemy złożyć podziękowania wszystkim uczniom, rodzicom i pracownikom szkoły, którzy podarowali samodzielnie robione małe cudeńka na kiermasz świąteczny. To dzięki Wam udało nam się zebrać 1310 zł. Pieniądze zasilą fundusz Samorządu Uczniowskiego.

Brygida Gębarska