Jesienna wyprawa do lasu.

no images were found

7 października uczniowie z klasy I c i I d udali się na zajęcia edukacji przyrodniczej do lasu. Pani  leśnik opowiedziała dzieciom wiele ciekawostek, jakie kryje las. Ukazała fascynujący świat roślin i zwierząt. Dzieci poznały warstwową budowę lasu, nauczyły  się  rozpoznawać gatunki drzew liściastych i iglastych. Miały okazję zobaczyć szkółkę leśną oraz paśnik. Dowiedziały się, w jaki sposób dokarmia się zwierzęta leśne zimą.

Uczniowie spacerując leśną ścieżką edukacyjną zbierali jesienne dary: szyszki, kolorowe liście i żołędzie. Bardziej uważnym uczestnikom udało się zebrać nawet po kilka grzybów.

Po długim spacerze przyszedł czas na pieczenie kiełbasek przy ognisku oraz wspólną zabawę na polanie.

Jesienna wyprawa do lasu  sprawiła dzieciom wiele radości czego dowodem były uśmiechy na ich twarzach.

T. Skrzypiec