II e na spotkaniu z leśniczym.

9 listopada 2015 r. uczniowie klasy IIe w ramach współpracy z Nadleśnictwem Choszczno spotkali się z leśniczym p. Bartkiem Janczakiem. Dzieci miały okazję dowiedzieć się o pracy leśnika i służb leśnych. Pan leśniczy opowiadał o zwierzętach żyjących w lesie i o zagrożeniach ze strony zwierząt dzikich i chorych. Uczniowie zapoznali się z gatunkami drzew, krzewów i zwierząt leśnych najczęściej występujących na naszym terenie. Pan leśniczy zapoznał nas ze zwyczajami panującymi w lesie oraz jej mieszkańcami. Dzieci zadawały pytania na nurtujące je tematy przyrodnicze. Uczniowie dowiedzieli się także, w jaki sposób i dlaczego niektóre zwierzęta gromadzą zapasy, a inne zapadają w sen zimowy.

Na zakończenie spotkania dzieci podziękowały panu leśniczemu za miłą gościnę i wręczyły własnoręcznie wykonane laurki.

Barbara Szewczyk