Ia i Ib na Dzikim Zachodzie

W piątek 10.06 2016 r uczniowie z klas Ia i Ib udali się na wycieczkę do Parku Rozrywki w Zieleniewie k. Kołobrzegu. Po raz pierwszy dzieci odbyły tak daleką podróż autokarem jednak dzięki dobrym nastojom czas upłynął bardzo szybko.

Na miejscu czekała  Pani przewodniczka, która opiekowała się grupą podczas wizyty w Parku Rozrywki. Nasze spotkanie rozpoczęło od malowania twarzy, każde z dzieci otrzymało indiańskie pokojowe znaki.
Następnie pierwszaki zostały zaproszone na jazdę konną w siodle. Na scenie kowboje zaprezentowali pokaz z lassem oraz pokazy tańców country i tańców indiańskich. Mieliśmy okazję obejrzeć pokazy kaskaderskie.
Zwiedzaliśmy również wioskę indiańską gdzie strzelaliśmy z łuku oraz miasteczko western city. Dzieci mogły korzystać z wielu atrakcji: mechaniczny byk rodeo, przejażdżka bryczką, beczkowóz.
Sześciolatki poszukiwały złota w Western City oraz brały udział w konkursach z nagrodami. Pierwszaki jeździły na Autodromie, pływały w kulach wodnych oraz doskonale bawiły się w beczce śmiechu.
Po niezapomnianej i pełnej przygód wizycie w Parku Rozrywki pojechaliśmy nad morze do Kołobrzegu gdzie podziwialiśmy piękne Morze Bałtyckie oraz obejrzeliśmy latarnię morską.
W ten sposób nasza kowbojska przygoda dobiegła końcowi. Bardzo zmęczeni ale bogatsi o nowe doświadczenia wróciliśmy do Choszczna.
C. Słupecka