I g w księgarni „Pegaz”

„– Książki są takie fajne, Panie Wrono – odparła Mama Mu. –
Jak się umie czytać, to można się dowiedzieć niemal wszystkiego.”

(„Mama Mu czyta” –  Jujja Wieslander)

Uczniowie I g z okazji Światowego Dnia Książki byli gośćmi w księgarni „Pegaz”. Właściciele, Państwo Maria i Tomasz Mińscy, podejmowali naszych małych czytelników już po raz wtóry. Dzieci mogły obejrzeć zgromadzone książki, zobaczyć jakie są działy tematyczne, dowiedziały się jaka literatura jest oferowana w księgarni. Miały też możliwość zakupienia wybranych przez siebie książeczek. Aby zachęcić dzieci do czytania, Pani Maria Mińska zaprosiła je do wysłuchania czytanej przez nią książki pod tytułem „Mama Mu czyta”. Dzieci rozsiadły się wygodnie na sofach, przeniosły w świat fantazji i z wielkim zaciekawieniem wysłuchały treści odczytywanej opowieści, mogły zobaczyć ilustracje i zostały zachęcone do czytania tej bądź innych pozycji. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem zadawali pytania dotyczące głównej bohaterki i wydarzeń, o których słuchały.

Możliwość obcowania z książkami zachęca uczniów do zapoznania się ze światem literatury i do czytania. Dowiadują się bowiem, że książki skrywają bogatą krainę wyobraźni, którą mogą samodzielnie odkryć.

D. Pałka