Sp1

Dziewczęta Mistrzyniami Powiatu w koszykówce!!!

3 marca w sali gimnastycznej naszej szkoły odbyły się Mistrzostwa Powiatu Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Mini Piłce Koszykowej Dziewcząt. Mało gościnne okazały się nasze reprezentantki, które na „własnym podwórku” pokonały pozostałe drużyny startujące w turnieju i zdobyły tytuł Mistrzyń Powiatu w Mini Koszykówce Dziewcząt!

Do turnieju oprócz reprezentacji gospodarzy przystąpiły jeszcze drużyny naszej imienniczki, „Jedynki” z Suliszewa oraz drużyna naszej „sąsiadki zza miedzy” – choszczeńskiej „Trójki”.

Zawody rozpoczęły się pojedynkiem dwóch „Jedynek”. Nasze zawodniczki w pierwszej kwarcie osiągnęły przewagę, której nie oddały do końca meczu. Po pierwszych sześciu minutach prowadziły 10:0! W drugiej kwarcie nasze rywalki postawiły już dużo cięższe warunki i ta część zakończyła się ich zwycięstwem 4:2. Po pierwszej połowie wynik brzmiał 12:8 na naszą korzyść. Kolejne dwie kwarty zakończyły się naszymi zwycięstwami  (4:2 i 5:2). Choć nasze rywalki grały już zdecydowanie odważniej i pewniej nasza drużyna nie pozwoliła zbliżyć się im na mniej niż 10 punktów, a końcowy wynik spotkania brzmiał 21:8.

no images were found

Drugim meczem turnieju była potyczka SP 1 Suliszewo z SP 3 Choszczno. Pierwsze dwie kwarty oraz początek trzeciej były bardzo wyrównane prowadzenie zmieniało się tu co chwila raz w jedną raz w drugą stronę, a wynik oscylował w granicach 16:16. Pod koniec trzeciej części gry „Trójka” objęła czteropunktowe prowadzenie, jednak to ostatnia ćwiartka okazała się decydującą. W tej części choszcznianki z „Trójki” zwyciężyły różnicą dziesięciu punktów, a w całym meczu 34:20.

O wyłonieniu drużyny mistrzowskiej, która uzyska prawo reprezentowania naszego powiatu w Mistrzostwach Regionu zadecydować miał derbowy pojedynek szkół choszczeńskich. Jak przystało na derby był to mecz bardzo zacięty, w którym każda akcja miała olbrzymie znaczenie. Pierwsze punkty zdobyły nasze dziewczęta, ale za chwilę wynik już był remisowy. Od tego momentu nasze zawodniczki poprawiły skuteczność ii uzyskały czteropunktowe prowadzenie (7:3 po pierwszej kwarcie). W drugiej części było bardzo nerwowo z obu stron – zawodniczki obu drużyn potrafiły rzucić łącznie tylko 3(!) punkty, a wynik z tej części to 2:1 dla naszych rywalek. W trzeciej części na boisku pojawiły się ponownie Julia ZAREMBA i Martyna SŁAWIŃSKA, które skutecznymi „wjazdami” pod kosz rywalek zakończonymi celnymi co najważniejsze rzutami powiększyły przewagę do jedenastu punktów po trzech kwartach! Czwartą kwartę przegraliśmy dwoma punktami (6:8), jednak przez cały czas nasze koszykarki kontrolowały jej przebieg i nie dały sobie wydrzeć zwycięstwa. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 26:17, a cały turniej zwycięstwem naszej drużyny!