Dzień Sportu Szkolnego

Jak co roku Dzień Sportu Szkolnego uroczyście otworzyła Pani Dyrektor – Krystyna Górecka, przyjmując od gospodarzy klas raport o gotowości każdej klasy do udziału w Szkolnym Dniu Sportu. Zuzanna Michalak VI a odczytała apel olimpijski, natomiast sportowcy – reprezentacji szkolnej wnieśli znicz olimpijski i flagę olimpijską. Pani Dyrektor wszystkim życzyła udanych starów i zachowania fair play.

Uczniowie klas II – VI zmagali się w różnych dyscyplinach: biegi, żonglerka piłką nożną, skoki na skakance, podbijanie piłki do tenisa, rzuty do celu, przeciąganie liny.

Uczniowie klas I wykazali się: w zbieraniu i sadzeniu ziemniaków, bieganiu parami w zaprzęgu, skoki żabek, noszeniu woreczków na głowie, bieganiu z pałeczką, turlaniu piłki, wyścigu tip topkami, wyścigi rzędów w przekazywaniu piłki. Pierwszoklasiści mieli okazję poznania naszego jeziora z pokładu statku wycieczkowego Wolvega pod czujnym okiem ratownika Pana M. Kosiorka.

Na zakończenie zmagań sportowych ratownicy choszczeńskiej grupy WOPR przeprowadzili z uczniami szkolenie dotyczące bezpieczeństwa i przestrzegania zasad nad wodą.

Dziękujemy Dyrekcji i pracownikom CRS za udostępnienie plaży i boisk.

I. Sosin