Dzień Europy

W dniu 8 maja 2017r. odbył się turniej „Czy znasz Europę?” W dwuetapowych zmaganiach o zwycięstwo rywalizowało ze sobą 11 trzyosobowych drużyn z klas IV, V i VI. Pierwszy etap polegał na rozwiązaniu testu przeprowadzonego przy pomocy zestawu interaktywnych pilotów. W drugiej części drużyny rozpoznawały flagi krajów Unii Europejskiej.

Poziom zmagań świadczy o bardzo szerokiej wiedzy naszych uczniów na temat zagadnień związanych z powstaniem, rozwojem i stanem aktualnym Unii Europejskiej. Zwycięska ekipa złożona z przedstawicieli klasy V d zdobyła maksymalną ilość punktów. II miejsce wywalczyli reprezentanci klasy VI c, a III miejsce – klasa IV a. Fundatorem głównych nagród była pani dyrektor Krystyna Górecka, która w towarzystwie pani wicedyrektor i organizatorów konkursu nagrodziła najlepsze reprezentacje.

W dniu 9 maja 2017r. kontynuowaliśmy swoje działania obchodów Dnia Europy. Tego dnia nauczyciele wraz ze swoimi uczniami realizowali na lekcjach treści tematycznie powiązane z historią i inicjatywami podejmowanymi przez Unię Europejska.

Uczniom i nauczycielom biorącym udział w obchodach serdecznie dziękujemy. Już dziś zapraszamy na przyszłoroczne świętowanie.

J. Emilianowicz

B. Wojtas